خرید کابل کواکسیال شرکت امواج رسان

کابل RG59 ترکیبی جنس آلومینیوم ۶۴ رشته ای

تماس بگیرید
قیمت کابل آرجی معمولی ۵۹ سی سی ccam شرکت امواج رسان به ازای هر متر اعلام شده است و فروش به صورت کلاف و قرقره می باشد.این کابل دارای ۶۴ رشته می باشد.متراژ فروش ای محصول ۳۰۵ حداقل می باشد و زیر این مقدار فروش انجام نمی شود لذا دقت کنید.برای وارد کردن اعداد دقت کنید که کیبورد شما در حالت ENG باشد.

کابل RG59 ترکیبی جنس آلومینیوم ۹۶ رشته ای

تماس بگیرید
قیمت کابل آرجی ۵۹ سی سی یا ccam قطر ۰/۷۰ شرکت امواج رسان به ازای هر متر اعلام شده است و فروش به صورت کلاف و قرقره می باشد.این کابل دارای ۹۶ رشته می باشد.متراژ فروش ای محصول ۳۰۵ حداقل می باشد و زیر این مقدار فروش انجام نمی شود لذا دقت کنید.برای وارد کردن اعداد دقت کنید که کیبورد شما در حالت ENG باشد.

کابل RG59 ترکیبی جنس مس ۶۴ رشته

تماس بگیرید
قیمت کابل آرجی ۵۹ تمام مس شرکت امواج رسان به ازای هر متر اعلام شده است و فروش به صورت کلاف و قرقره می باشد.این کابل دارای ۶۴ رشته می باشد.متراژ فروش ای محصول ۳۰۵ حداقل می باشد و زیر این مقدار فروش انجام نمی شود لذا دقت کنید.برای وارد کردن اعداد دقت کنید که کیبورد شما در حالت ENG باشد.

کابل RG59 ترکیبی جنس مس ۹۶ رشته ای

تماس بگیرید
قیمت کابل آرجی ۵۹ مس قطر ۰/۷۰ شرکت امواج رسان به ازای هر متر اعلام شده است و فروش به صورت کلاف و قرقره می باشد.این کابل دارای ۹۶ رشته می باشد.متراژ فروش ای محصول ۳۰۵ حداقل می باشد و زیر این مقدار فروش انجام نمی شود لذا دقت کنید.برای وارد کردن اعداد دقت کنید که کیبورد شما در حالت ENG باشد.

کابل RG59 معمولی جنس آلومینیوم ۶۴ رشته ای

تماس بگیرید
قیمت کابل آرجی ۵۹ سی سی یا ccam قطر ۰/۶۰ شرکت امواج رسان به ازای هر متر اعلام شده است و فروش به صورت کلاف و قرقره می باشد.این کابل دارای ۶۴ رشته می باشد.متراژ فروش ای محصول ۵۰۰ حداقل می باشد و زیر این مقدار فروش انجام نمی شود لذا دقت کنید.برای وارد کردن اعداد دقت کنید که کیبورد شما در حالت ENG باشد.

کابل RG59 معمولی جنس آلومینیوم ۹۶ رشته ای

تماس بگیرید
قیمت کابل آرجی ۵۹ سی سی یا ccam قطر ۰/۷۰ شرکت امواج رسان به ازای هر متر اعلام شده است و فروش به صورت کلاف و قرقره می باشد.این کابل دارای ۶۴ رشته می باشد.متراژ فروش ای محصول ۵۰۰ حداقل می باشد و زیر این مقدار فروش انجام نمی شود لذا دقت کنید.برای وارد کردن اعداد دقت کنید که کیبورد شما در حالت ENG باشد.

کابل RG59 معمولی جنس مس ۶۴ رشته ای

تماس بگیرید
قیمت کابل آرجی معمولی ۵۹ تمام مس شرکت امواج رسان به ازای هر متر اعلام شده است و فروش به صورت کلاف و قرقره می باشد.این کابل دارای ۶۴ رشته می باشد.متراژ فروش ای محصول ۵۰۰ حداقل می باشد و زیر این مقدار فروش انجام نمی شود لذا دقت کنید.برای وارد کردن اعداد دقت کنید که کیبورد شما در حالت ENG باشد.

کابل RG59 معمولی جنس مس ۹۶ رشته ای

تماس بگیرید
قیمت کابل آرجی ۵۹ مس قطر ۰/۷۰ شرکت امواج رسان به ازای هر متر اعلام شده است و فروش به صورت کلاف و قرقره می باشد.این کابل دارای ۹۶ رشته می باشد.

نام کابل کواکسیال از این گرفته شده که شامل کانال فیزیکی است که سیگنال الکتریکی را منتقل می‌کند. این کانال، مشتمل بر هادی فلزی است که لایه عایق و محافظ رسانا آن را پوشانده‌اند.

نکته حائز اهمیت در ساختار کابل کواکسیال:هسته مسی آن دیتا را به سرعت منتقل می‌کند بدون آنکه تداخلات روی آن تاثیر بگذارد یا بر اثر عوامل محیطی خراب شود. تا به اینجا متوجه شدیم که کابل کواکسیال آنتن چیست. در ادامه ساختار این کابل را بررسی می‌کنیم.

خرید کابل کواکسیال

برای خرید کابل کواکسیال از امواج رسان شما می توانید روی کابل مورد نظر خود که در قسمت بالای توضیحات وجود دارد کلیک کنید و همچنین می توانید از طریق چت آنلاین با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید و هر سوالی درارید بپرسید تا با خیال راحت و رضایت کامل خرید کنید. 

مواد لایه عایق شامل انواع مختلفی از پلیمرها و نوارهای فلزی یا کامپوزیت های پلیمر آلومینیومی هستند که برای جلوگیری از تداخل سیگنال مهندسی شده اند. کابل بسته به کاربرد ، پلی اتیلن پایدار UV (PE) یا پلی وینیل کلرید (PVC) در یک ژاکت بیرونی عایق بسته بندی شده است. هر دو ژاکت PE یا PVC از هسته در حین نصب و برای عمر نصب شده کابل محافظت می کنند.کابل کواکسیال معمولاً توسط اپراتورهای کابلی، شرکت های تلفن و ارائه دهندگان اینترنت در سراسر جهان برای انتقال داده، ویدئو و ارتباطات صوتی به مشتریان استفاده می شود. همچنین به طور گسترده در خانه ها استفاده شده است.

اسپلیتر کواکسیال چیست؟

هنگامی که خطوط کابل کواکسیال تولید می شوند، آنها فقط یک سیگنال برای تغذیه یک دستگاه منفرد ارائه می دهند. اگر بیش از یک دستگاه وجود داشته باشد که به سیگنال نیاز دارد، می تواند مشکل ساز باشد.

اسپلیترهای کواکسیال زمانی استفاده می شوند که بیش از یک دستگاه وجود داشته باشد که به سیگنال نیاز دارد. آنها دستگاه های کوچکی هستند که برای اتصال به کابل کواکسیال برای تقسیم سیگنال به چندین خط برای اتصال به چندین دستگاه طراحی شده اند.

پورت کواکسیال چیست؟

یک پورت کواکسیال یک کانکتور RCA واحد زن است. پورت روی یک دستگاه به احتمال زیاد به عنوان "کواکسیال" برچسب گذاری می شود، اما می تواند چیزی مانند "خروج دیجیتال" یا "ورود دیجیتال" باشد. برای کمک به تشخیص آن، پورت کواکسیال معمولاً نارنجی یا سیاه با کد رنگی است.

دو اندازه رایج کابل RG-6 و RG-11 هستند:

RG مخفف "رادیو درجه" است، آنها همچنین به عنوان کابل های RF شناخته می شوند که مخفف "رادیو فرکانس" است.
کابل RG-6 برای قطرات کمتر از 150 فوت استفاده می شود.
کابل RG-11 به دلیل افزایش عملکرد در طول های بیش از 150 فوت برای افت طولانی تر استفاده می شود.
کابل های پهن باند مورد استفاده در خانه ها دارای امپدانس 75 اهم هستند.
کابل های قطره کواکسیال معمولاً با استفاده از کانکتورهایی خاتمه می یابند که برای رابط نوع F که توسط SCTE مشخص شده طراحی شده اند. در طول سال ها رابط نوع F به طور قابل توجهی تکامل یافته است و منجر به چندین فناوری پایان متفاوت از جمله چین، پیچ و فشرده سازی شده است.

برای ایجاد اتصال، یک رابط نر و ماده از یک نوع لازم است. کانکتورهای نر بسته به نوع کابل، یک هادی مرکزی یا پین بیرون زده دارند، در حالی که کانکتورهای مادگی دارای یک پریز برای اتصال هادی مرکزی یا پین هستند.

در موارد نادرست پایان کار، مواد آسیب دیده یا اتصالات سست، خوب است بدانید که نتیجه ممکن است ورود یا خروج سیگنال باشد. این ممکن است باعث کاشی کاری، سیگنال های مبهم یا برفی یا حتی از دست دادن کامل سیگنال شود.

کابل کواکسیال نوع خیلی رایج از کابل انتقال داده های محافظت شده می باشد که از دو رسانا ساخته شده است و به طور هم محور جهت دار شده اند اما توسط یک لایه عایق از هم جدا شده اند. اجزای درون کابل کواکسیال به طور جزیی در زیر توضیح داده می شود:

1. هادی مرکزی - فولاد با روکش مس.

2. پیوند هادی مرکزی - پلیمر پاک کننده تمیز برای جلوگیری از مهاجرت رطوبت استفاده می شود.

3. دی الکتریک - پلی اتیلن، فوم سلول بسته با VP بالا که پایداری مکانیکی را فراهم می کند.

4. اولین هادی خارجی - یک نوار آلومینیومی-پلیمر-آلومینیومی که به طور ایمن به دی الکتریک متصل شده است.

5. هادی خارجی دوم - یک نوار آلومینیومی 34 یا 36 AWG

6. سومین هادی بیرونی - یک نوار آلومینیومی-پلیمر-آلومینیوم اضافی در ساختارهای سه محافظ و چهار سپر استفاده می شود تا جداسازی سپر HF قبل و بعد از خمش را افزایش دهد.

7. هادی بیرونی چهارم (اختیاری) - یک نوار آلومینیومی 34 یا 36 AWG اضافی در ساختارهای چهار سپر برای بهبود بیشتر ایزولاسیون محافظ LF در محیط های نویز شدید RF استفاده می شود.

8. محافظ مقاوم در برابر خوردگی

داخلی و هوایی - یک ماده بدون چکه طراحی شده برای جلوگیری از خوردگی اجزای فلزی کابل.
زیرزمینی - یک ترکیب روان که می تواند از مهاجرت رطوبت جلوگیری کند.
9. ژاکت - یک پوشش بیرونی پایدار در برابر اشعه ماوراء بنفش از پلی اتیلن (PE) یا پلی وینیل کلرید بازدارنده شعله (PVC) برای محافظت از هسته در طول عمر کابل.

10. پیام رسان یکپارچه - یک عضو نگهدارنده سیم فولادی کربنی گالوانیزه که توسط یک شبکه جداشدنی به کابل متصل شده است.

هسته کابل کواکسیال شامل سیمی فلزی می باشد که اولین رسانای مود در سیم است. این هسته با یک لایه از عایق ضد برق غیر رسانا پوشیده شده است که دور خود این عایق با تور فلزی، فویل و یا قطیان پوشیده شده است.

قیطان رسانای دوم این سیم می باشد. در آخر کل سیم در جلد خارجی محافظی یا پوششی پیچیده شده است که همه چیز را کنار هم نگه می دارد.

کابل کواکسیال استاندارد

کابل های کواکسیال استاندارد برای انتقال سیگنال ها طراحی شده اند و در عین حال از دریافت تداخل خارجی جلوگیری می کنند. به منظور برآورده کردن سخت‌ترین نیازها از جمله هوافضا، تجهیزات نظامی و تجهیزات پزشکی، Axon انواع کابل‌های کواکسیال را با کابل‌های کواکسیال تک یا دو روکش، کابل‌های سه محوری، کم‌صدا و کابل‌های کواکسیال و سه محوری زیر مینیاتوری ارائه می‌کند.

کابل کواکسیال در چه مواردی مورد استفاده قرار می گیرد؟

این سوال واقعا به جاست! کواکس طراحی شده است تا سیگنال هایی با فرکانس بالا را حمل کند و از آن سیگنال ها در برابر اینترفرنس های الکترو مغناطیسی (EMI) محافظت کند. بیشتر مردم شاید با سرویس کابل تلویزیون (CATV) سر کار داشته باشند و یا احتمالا خیلی دوست دار این نیستند که خاطرات به هم پیچیدن و درست کردن پشت تلویزیون را امتحان کنند و آخر کابل را به خروجی روی دیوار و به پشت تنظیمات تلویزیون وصل کنند. اما جالب توجه است که این نوع کابل ها در بسیاری از دیگر تجهیزات پیدا می شوند مانند رسانه های رادیو تبلیغاتی، رادیو آماتوری، سیستم های کابل زیر دریا، دوربین مدار بسته (CCTV)، تجهیزات ویدیویی خانه و نرم افزارهای اترنت پهن باند.

این کابل از نظر ساختمان کلی کاملا شبیه کابلهای آنتن تلویزیونی است و تنها تفاوت آن در قطر مغزی و حجم شیلد است. کابلهای تصویر RG59 در کیفیت های کاملا متفاوتی تولید می شوند. با کیفیت ترین کابلهای RG59 کابلهای با شیلد و مغزی مسی هستند.

انواع کابل کواکسیال

RF در مقابل RG انواع کابل کواکسیال
انواع کابل کواکسیال RF و RG هر یک از روزهای ابتدایی تلویزیون کابلی و انتقال رادیویی هستند. RF مخفف فرکانس رادیویی است و در هنگام ظهور تلویزیون کابلی ، هنگامی که برای حمل سیگنال های آنالوگ در بیشتر تاسیسات ویدیویی خانگی طراحی شده بود ، تصور شد. نام های RG ناشی از مشخصات نظامی با وسواس طولانی برای "راهنمای رادیو" است. اعداد اختصاص یافته به آنها دلخواه ، غیر توالی هستند و مطابق با مشخصات اصلی RG نیستند. با این وجود ، شماره های امروز برای نیازهای برنامه خاص است.

کابل RF

کابل های کواکسیال RF-Cablerf برای انجام سیگنال های فرکانس رادیویی استفاده می شوند. به طور خاص ، برای برنامه هایی که فرکانس های رادیویی را در محدوده چند مگهرتز تولید می کند. آنها کابل ورودی استاندارد برای تلویزیون در نظر گرفته می شوند و توسط پین تک آشنا که به ورودی RF در یک دستگاه وصل می شود ، شناخته می شوند.

RG-6

کابل های کواکسیال RG-6 از هادی های بزرگتر استفاده می کنند که برای ارائه کیفیت بهتر سیگنال طراحی شده و سیگنال های سطح GHZ را به طور مؤثر کنترل می کنند. آنها از یک سیم سنج سنگین تر با عایق و محافظ تنظیم شده برای پهنای باند بالا ، برنامه های با فرکانس بالا مانند اتصالات اینترنتی ، تلویزیون کابلی و سیگنال های تلویزیون ماهواره ای ساخته شده اند.

کابل RG-59

کابل RG-59 نازک تر ، سیم AWG سبک تر است. در ابتدا برای اتصالات تلویزیون کابلی مورد استفاده قرار می گیرد ، RG-59 مدتهاست که وجود دارد. این امر به طور کلی در ساختمانهای اداری قدیمی و خانه های قدیمی تر یافت می شود. برای پهنای باند پایین و سیگنال های فرکانس پایین در حدود 50 مگاهرتز ، مانند ویدیوی آنالوگ و نصب دوربین مدار بسته توصیه می شود.

کابل RG-11

کابل RG-11 ضخیم تر از انواع دیگر کابل کواکسیال است. با توجه به انعطاف پذیری آن ، کار با آن دشوار است. با این حال ، این سطح میرایی بسیار پایین تر از RG-6 یا RG-59 است و در برنامه هایی که داده ها را برای مسافت های طولانی تر منتقل می کنند ، ایده آل است.

اتصالات کابل کواکسیال

اتصالات کابل کواکسیال برنامه هایی هستند که کابل ها را به سایر دستگاه ها وصل می کنند. انواع مختلف به طور خاص برای حفظ محافظ روی کابل ها طراحی شده اند.

BNC
BNC مخفف Bayonet Neill-Concelman (نامگذاری شده برای طراحان ، پل نیل و کارل کنکلمن) است. این نوعی کانکتور کواکسیال است که به ویژه با برنامه های کابل RF که تا 4 گیگاهرتز خوب است استفاده می شود. کانکتور از رفع "Bayonet مانند" استفاده می کند که در صورت جابجایی یا کشش کابل از قطع تصادفی جلوگیری می کند. همچنین امپدانس مداوم را در کل کانکتور فراهم می کند.

TNC
نسخه نخ شده از یک کانکتور BNC ، Neill-Concelman Threaded با فرکانس های مایکروویو نسبت به اتصالات Bayonet عملکرد بهتری دارد. واحدهای مینیاتوری ضد آب هستند و تا 12 گیگاهرتز کار می کنند. آنها بیشتر در تلفن همراه و اتصالات RF/آنتن برای حل مشکلات پایداری مورد استفاده قرار می گیرند.

SMB
نسخه Subminiature B (SMB) نسخه کوچکتر از اتصالات SMA است. SMB ها یکی از برنامه های کاربردی گسترده برای تغییرات اتصال RF/مایکروویو برای تجهیزات صنعتی و ارتباطات هستند. آنها دارای یک طراحی ساده اتصال سریع برای کابل های نیمه سفت و دارای اتصالات نادر هستند و عملکرد الکتریکی برتر را از DC تا 4 گیگاهرتز ارائه می دهند.

7/6 دین
کانکتور 7/16 DIN (برای آلمانی ، موسسه Deutsches Für Normung) یکی دیگر از کانکتور RF است. این رشته ، در برنامه های انتقال زراعت بالا مانند شبکه های سلولی و سیستم های آنتن با فرستنده های متعدد استفاده می شود. می توان از آن تا 7.5 گیگاهرتز استفاده کرد و برای سفت شدن به آچار نیاز دارد.

MCX
اتصالات میکرو کواکسیال (MCX) در برنامه های با اندازه ، فضا یا محدودیت وزن استفاده می شود ، اتصالات کوچک با فرم هستند. اتصالات کوچک که بین DC و 6GHz کار می کنند ، در دستگاه های بی سیم ، کارت های تیونر تلویزیون ، سلولی دیجیتال ، سخت افزار RF و برنامه های GPS یافت می شوند. آنها دارای یک طراحی اتصال سریع و سریع هستند که امکان نصب ساده و بدون ابزار را فراهم می کند.

SMA
SMA یا "نسخه زیر تخلیه A" ، نوعی کانکتور RF کواکسیال است که با اتصال به هم طراحی شده است. در حالی که بسیار شبیه به اتصالات محبوب نوع F است که برای دسترسی به کابل و اینترنت در خانه خود نصب شده اید ، SMA MIL-spec است و به یک آداپتور نیاز دارد تا با اتصالات خانگی سازگار باشد. اتصالات SMA به طور گسترده در آنتن های رادیویی یا وای فای و سیستم های مایکروویو استفاده می شود.

qma
کانکتور QMA ("Mate Mate") تنوع کانکتور SMA است که برای ضربه محکم و ناگهانی و قطع ارتباط طراحی شده است. کانکتور عملکرد عالی تا 18 گیگاهرتز را ارائه می دهد. از آنجا که خط RF با سری SMA یکسان است ، اتصالات QMA نیز همان قابلیت حمل با قدرت بالا را ارائه می دهند.

کابل های کواکسیال در چه برنامه هایی استفاده می شود؟

کابل های کواکسیال خطوط خوراک هستند که برای حمل سیگنال های الکتریکی (یا انرژی) برای فیلم ، داده و فرکانس رادیویی استفاده می شوند. کابل های آشنا همه جا هستند و در هر دو محیط مسکونی و تجاری یافت می شوند. آنها نه تنها سیگنال ها را از یک مکان به مکان دیگر منتقل می کنند بلکه یک منبع را به یک برنامه بار وصل می کنند. فکر کنید: اتصال فرستنده به آنتن.

کاربردهای متداول و کاربرد کابل های کواکسیال در اتصال فرستنده های رادیویی و دریافت است

خصوصیات کابل

مهمترین خصوصیت این کابل قطر مغزی آن است. در کابلهای RG59 قطر مغزی بین 1.2 تا 1.8 میلیمتر می باشد. جنس مغزی کابل میتواند از مس، آلومینیوم و یا آلیاژ مس باشد.
در اطراف مغزی کابل یک لایه پلاستیکی از جنس فوم قرار دارد که معمولا رنگی سفید یا شفاف دارد. این عایق نقش جدا کردن مغزی از شیلد را برعهده دارد.
پس از عایق یک لایه از شیلد بافته شده وجود دارد. در برخی انواع با کیفیت تر کابل یک لایه فویل نیز بیش شیلد و عایق فوم قرار گرفته است. شیلد و فویل اطراف کابل وظیفه جذب نویز را برعهده دارند. به ویژه در مسیرهای طولانی ضخامت و جنس شیلد از اهمیت بالایی برخوردار می شوند.
لایه پایانی کابل یک لایه PVC در اطرف کابل است که کابل را عایق و محافظت می کند.

دارای یک رسانای مفتولی در مرکز که توسط یک عایق منعطف محصور شده‌ و روی این لایهٔ منعطف نیز توسط یک رسانای نازک و به هم بافته شده از جنس آلمینیوم است. همهٔ این اجزا، در داخل عایق دیگری جاسازی می شوند. یکی از مشخصات مهم و کاربردی کابل کواکسیال این است که در حالت گیرندگی هیچ نویزی نمی‌تواند در طول خط انتقال وارد آن شود و در حالت فرستندگی هیچ تشعشع و تابشی در طول کابل دیده نمی‌شود. این کابل مناسب استفاده در محیط های صنعتی و نویز دار است .

کدام بهتر است: کابل کواکسیال یا کابل فیبر نوری؟

هر دو نوع کابل را می توان برای انتقال تصویر، صدا و سایر اشکال داده استفاده کرد و هر دو می توانند مزایا و معایب مشخصی را در راه اندازی شبکه به شما ارائه دهند.

تصمیم گیری اینکه کدام یک برای موقعیت شما بهترین است به فاصله اتصال شما و مقدار داده ای که ارسال می کنید بستگی دارد. کابل های فیبر نوری قبل از نیاز به تکرار کننده، چندین مایل سیگنال را حمل می کنند. تلفات سیگنال در کابل کواکسی بیشتر است، بنابراین باید برای مسافت های کوتاه تر از آن استفاده کنید. کابل های فیبر نوری اطلاعات بسیار بیشتری را حمل می کنند و همچنین گران تر هستند. کابل‌های فیبر نوری کمتر در محیط‌های مسکونی و مصرف‌کننده نسبت به کابل‌های کواکسیال یافت می‌شوند، اما شبکه‌های فیبر همچنان در شبکه‌های سراسر جهان رشد می‌کنند.

کابل های کواکس به راحتی نصب می شوند و بسیار بادوام هستند. از آنجایی که فیبر انتقال داده بالاتر و سریع‌تری نسبت به کواکس دارد، بهتر است برای شبکه‌های حرفه‌ای یا واحدهای چند مسکونی (MDU) استفاده شود، مانند آن‌هایی که در یک پردیس تجاری، دانشگاه یا مجتمع آپارتمانی یافت می‌شوند. اگر بر روی نصب خانگی یا شبکه انتقال داده با ظرفیت متوسط کار می‌کنید، اکثر آنها کابل کواکسی را نصب می‌کنند.

بسیاری از شرکت های امروزی از اتصالات کابلی برای خدمات باند پهن تجاری خود استفاده می کنند. بزرگترین ایراد اینترنت کابلی نوسان سرعت است. با نگاهی دوباره به اینترنت فیبر در مقابل اینترنت کابلی، سرویس اینترنت کابلی معمولاً بین تعدادی از مشترکین به اشتراک گذاشته می شود. این بدان معناست که اگر تعداد زیادی کاربر در یک منطقه کابلی وجود داشته باشد که همه برنامه‌های کاربردی با پهنای باند فشرده از اینترنت استفاده می‌کنند، سرعت همه افراد می‌تواند بین 100 تا 25 درصد سرعت وعده داده شده متفاوت باشد.

با توجه به هزینه فیبر در مقابل کواکس، فیبر معمولاً با طول عمر طولانی بالاتر است. پس از نصب، قیمت دسترسی به اینترنت اختصاصی از طریق فیبر نیز بالاتر از اتصال اینترنت کابلی مشترک خواهد بود. مهم است که گزینه ها را قبل از اتخاذ این تصمیم حیاتی که بر خدمات شبکه شما در آینده قابل پیش بینی تأثیر می گذارد، بسنجید.

موارد استفاده از کابل های کواکسیال

در منازل و ادارات کوچک، از کابل های کواکسیال کوتاه برای تلویزیون کابلی، تجهیزات ویدئویی خانگی، تجهیزات رادیویی آماتور و دستگاه های اندازه گیری استفاده می شود. از لحاظ تاریخی، کابل‌های کواکسیال نیز به‌عنوان شکل اولیه کابل شبکه مورد استفاده قرار می‌گرفتند که سرعت‌های تا 10 مگابیت بر ثانیه را پشتیبانی می‌کردند، اما کواکسیال با استفاده از کابل‌کشی جفت تابیده جایگزین شده است. با این حال، آنها همچنان به طور گسترده برای اینترنت باند پهن کابلی مورد استفاده قرار می گیرند.

کابل های کواکسیال همچنین در خودروها، هواپیماها، تجهیزات نظامی و پزشکی و همچنین برای اتصال دیش های ماهواره، آنتن های رادیو و تلویزیون به گیرنده های مربوطه استفاده می شوند.

اکثر مشخصات کواکسیال امپدانس 50، 52، 75 یا 93 اهم دارند. به دلیل استفاده گسترده در صنعت تلویزیون کابلی، کابل‌های RG-6 با شیلدهای دوتایی یا چهارگانه و امپدانس 75 اهم به یک استاندارد واقعی برای بسیاری از صنایع تبدیل شده‌اند. نزدیک به 50 استاندارد متمایز برای کابل کواکسیال وجود دارد که اغلب برای موارد استفاده خاص در رادیو آماتور یا تلویزیون کابلی کم تلفات طراحی شده است. نمونه‌های دیگر عبارتند از RG-59/U که برای حمل سیگنال باند پهن از سیستم‌های تلویزیون مدار بسته یا RG-214/U برای انتقال سیگنال با فرکانس بالا استفاده می‌شود.

کانکتورهای کواکسی از کانکتورهای تکی ساده که در سیستم های تلویزیون کابلی استفاده می شوند تا ترکیبات پیچیده از چندین پیوند کواکسی نازک، مخلوط با برق و سایر اتصالات سیگنال، که در بدنه های نیمه سفارشی قرار دارند، متغیر است. اینها معمولاً در الکترونیک نظامی و اویونیک یافت می شوند.

سفتی مکانیکی بسته به ساختار داخلی و استفاده مورد نظر از کابل کشی کواکسیال می تواند بسیار متفاوت باشد. به عنوان مثال، کابل های پرقدرت اغلب با عایق ضخیم ساخته می شوند و بسیار سفت هستند.

برخی از کابل‌ها عمداً با سیم‌های مرکزی ضخیم ساخته می‌شوند که در نتیجه مقاومت در برابر اثر پوست ایجاد می‌شود.

این ناشی از سیگنال های فرکانس بالا است که بر روی سطح هادی حرکت می کنند، نه در سراسر. اگر هادی مرکزی بزرگتر باشد، منجر به یک کابل سفت با تلفات کم در هر متر می شود.

سوالات متداول مربوط  کابل کواکسیال 

کابل کواکسیال چیست؟

کابل کواکسیال یا کابل کواکسیال یک کابل الکتریکی است که یک هادی داخلی را در خود جای داده است که توسط یک محافظ رسانا احاطه شده است. بسیاری از این کابل ها دارای یک لایه بیرونی محافظ هستند. آنها برای وسایل الکترونیکی استفاده می شوند که به سیگنال های الکتریکی با فرکانس بالا با تلفات کم نیاز دارند.

چه نوع کابل های کواکسیال وجود دارد؟

در درجه اول سه نوع کابل کواکسیال برای انتقال ویدئو وجود دارد: RG59/U، RG6/U و RG11/U. RG59/U با مس جامد و هادی فولادی با روکش مس عرضه می شود. RG6/U برای توزیع تلویزیون ماهواره ای و تلویزیون کابلی استفاده می شود.

انواع متداول کانکتورها چیست؟

تعداد زیادی کانکتور وجود دارد که همگی به انواع مختلف لوازم الکترونیکی پاسخ می دهند. طبقه بندی اولیه کانکتورها نر و ماده است. کانکتورهای مادگی انتهای گیرنده هستند و معمولاً کانکتورهای نر را نگه می دارند. بسته به طرح کلی، کانکتورهای دایره ای، D-Type، IDC و همچنین کانکتورهای هدر متعدد وجود دارد