مقاله

خرید کابل کواکسیال ترکیبی + اطلاع از قیمت ✔

کابل کواکسیال نوعی کابل است که دارای یک هادی داخلی است که توسط یک لایه عایق احاطه شده است، توسط محافظ رسانا (رسانای خارجی) و یک پوشش بیرونی محافظ احاطه شده است. نمودار زیر ساخت یک کابل معمولی را نشان می دهد.سیگنال الکتریکی روی هادی مرکزی جریان دارد.

کابل کواکسیال ترکیبی چیست

کابل های کواکسیال ترکیبی معمولا از یک زوج برق و یک کابل کواکسیال RG59 تشکیل شده اند در حال حاضر کابل های کواکسال RG6 و… در بازار وجود ندارد.سیستم های مداربسته برای انتقال تصاویر به انواع مختلفی از کابل های مخصوص نیاز دارند.همچنین برای تامین انرژی الکتریکی آنها نیز باید از کابل برق استفاده کرد. کابل های ترکیبی نوعی از کابل های مورد استفاده در بسترسازی دوربین های مداربسته هستند

حداکثر متراژ استفاده از کابل کواکسیال ترکیبی

جنس مغذی کابل تعییین کننده ی این مسئله است چرا که اگر جنس مغذی از آلومینیوم باشد حداکثر این متراژ می تواند ۲۰ متر باشد و اگر جنس مغذی کابل کواکسیال ترکیبی از مس باشد این متراژ به ۷۰ متر می رسد برای کابل کشی دوربین مداربسته مناسب است.

انواع کابل کواکسیال ترکیبی امواج رسان

  • آرجی ۵۹ ترکیبی سی سی ۶۴ رشته ای
  • آر جی ۵۹ ترکیبی سی سی ۹۶ رشته ای
  • آرجی ۵۹ ترکیبی مس ۶۴ رشته ای
  • آر جی ۵۹ ترکیبی مس ۹۶ رشته ای

نکته مهم کابل کواکسیال ترکیبی

این نکته بسیار مهم است که در نظر داشته باشید که کابل کواکسیال ترکیبی برای مراکز و ادارات بزرگ استفاده نکنید چرا که ابا در نظر گرفتن مغذی تمام مس حداکثر متراژ می تواند ۷۰ متر باشد پس اگر برای جایی بیشتر از این متراژ بخواهید استفاده کنید این کابل کارایی لازم را ندارد.

جنس مغذی به کار رفته در کابل کواکسیال ترکیبی

در هنگام خرید باید به این نکته توجه کنید که اگر می خواهید بیشترین بازدهی را از کابل کشی خود داشته باشید از کابل های ترکیبی تمام مس استفاده نمایید. البته کابل های آلومینیومی نیز تا مسافت ۲۰ متر جوابگو هستند.

مزایا و معایب کابل های ترکیبی

از جمله محاسن کابل های ترکیبی سهولت کابل کشی در آنهاست. شما با استفاده از این نوع کابل ها دیگر نیازی به کابل کشی جداگانه برای تغذیه دوربین ها نیاز ندارید که این امر در کاهش هزینه های شما نیز موثر است. تنها اشکال موجود در استفاده از این کابل ها برد کم آنهاست و همانطور که در بالا نیز اشاره شد معمولا تا برد ۶۰ الی ۷۰ متر عملکرد خوبی دارند.

حرف آخر

در نظر داشته باشیم که کابل کواکسیال ترکیبی نوع جدید از خانواده کابل های کواکسیال می باشد که با توجه به اینکه در ساختار کابل از یک جفت سیم برق برای تأمین انرژی دوربین های مداربسته استفاده می شود می توان در وقت و هزینه سیم کشی برای دوربین های مداربسته آنالوگ صرفه جویی کرد. همچنین این کابل ها مخصوص دوربین های مداربسته تدارک دیده شده این مدل کابل ترکیبی در مدل RG59  ساخته شده که مناسب استفاده در دوربین های مداربسته می باشد و این نکته که حداثر کابل کشی برای مس بین ۶۰ تا ۷۰ متر و برای سی سی زیر ۲۰ متر می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *