مقاله

فرستنده کابل کواکسیال بی سیم از واقعیت تا شایعه

بیایید با حقیقت شروع کنیم! هیچ “فرستنده کابل کواکسیال بی سیم” واقعی در دسترس نیست (حداقل من هرگز یکی را پیدا نکردم!).منظور من از این این است که هیچ راهی برای پخش بی سیم سیگنال اصلی که از طریق کابل ماهواره یا تلویزیون منتقل می شود وجود ندارد. ابتدا باید در یک جعبه رمزگشایی شود و سپس سیگنال ویدیویی بعدی می تواند به صورت بی سیم منتقل شود.

فرستنده کابل کواکسیال بی سیم چیست؟

فرستنده کابل کواکسیال بی سیم وسیله ای است که از نظر تئوری سیگنال را از کابل کواکسیال به گیرنده انتقال می دهد. از آنجایی که آنها وجود ندارند، به جای آن از انتقال فید ویدیویی استفاده می شود. این برای پوشش یک منطقه بزرگ مناسب است و برای توزیع سیگنال های فرکانس بالا مناسب است. آنها می توانند ویدیوی HD با کیفیت بالا را بدون افت کیفیت یا وضعیت سیگنال ارسالی ارسال کنند.

یکی از مزایای بزرگ استفاده از فرستنده این است که نیاز به سیم های حجیم را کاهش می دهد. برخی از کابل های پیشرفته نیز از فرکانس دو باند پشتیبانی می کنند.

به دو دلیل فرستنده کابل کواکسیال بی سیم وجود دارد

  • بسیاری از موارد سیگنال رمزگذاری شده است 
  • مقدار زیادی پهنای باند برای انتقال سیگنال مورد نیاز است.

در این مقاله از امواج رسان شما را با روش‌های مختلفی که می‌توانید برای انتقال فید ویدیویی به‌صورت بی‌سیم در خانه خود در نظر بگیرید، آشنا می‌کنیم.

گزینه 1: تلویزیون کابلی/کوآکس ماهواره ای > ست تاپ باکس > فرستنده HDMI > تلویزیون

همانطور که گفته شد، سیگنال‌های کابلی و ماهواره‌ای معمولاً رمزگذاری شده‌اند، بنابراین باید قبل از پخش بی‌سیم در اطراف خانه شما از طریق یک فرستنده، به یک ست‌تاپ باکس وارد شوند.در این سناریو، کابل تلویزیون را به یک ست تاپ باکس وارد می کنیم و سپس فید ویدیوی HDMI را به فرستنده HDMI می فرستیم. این با یک گیرنده HDMI که ورودی ویدیو در تلویزیون شما است ارتباط برقرار می کند.چیزی که در این رویکرد باید از آن آگاه بود این است که چگونه سیگنال های کنترل از راه دور شما به ست تاپ باکس منتقل می شود. یک سیستم خوب دارای نوعی گذرگاه IR برای پرتاب سیگنال در سراسر آن خواهد بود – ممکن است به یک خط دید نیاز باشد.

به لطف فناوری قدرتمندی که دارد، گیربکس می تواند از کف، سقف، دیوارها عبور کند و تا حداکثر فاصله 150 فوتی به تلویزیون یا پروژکتور شما برسد. این دستگاه می تواند به طور خودکار به تلویزیون ماهواره ای، بلو-ری، تلویزیون کابلی و هر کنسول بازی یا رسانه دیگری متصل شود.از آنجایی که کیت فرستنده و گیرنده HD بی سیم Actiontec ScreenBeam دارای پورت های عبوری مادون قرمز است و می توانید از کنترل از راه دور تلویزیون موجود خود با آن استفاده کنید.

این سیگنال‌های قدرتمند با برد بلند صوتی و تصویری با کیفیت بالا فشرده نشده ارسال می‌کند. علاوه بر این، می تواند به هر مانع محکمی که در راه خود وجود دارد نفوذ کند زیرا با تاخیر کم همراه است. همچنین دارای یک توسعه دهنده از راه دور مادون قرمز است که می تواند برای کنترل دستگاه های شما از خانه شما استفاده شود.

بدون هیچ گونه تداخلی، می توانید توسعه دهنده HDMI بی سیم دیجیتال J-Tech را با 4 جفت مستقل فرستنده J-Tech متصل کنید. کاربران اکنون می توانند برای سفارشی کردن SSID و سایر کانال های عامل خود به توسعه دهنده HDMI بی سیم دیجیتال J-Tech دسترسی داشته باشند.

از آنجایی که زمان تاخیر تنها 0.1 تا 0.3 ثانیه است، هیچ افت یا تاخیری در پخش تجربه نخواهید کرد. با این حال، این فرستنده HDMI برای بازی های رایانه شخصی و یا برای عکسبرداری بلادرنگ به خوبی کار نمی کند.

گزینه 2: دستگاه رسانه > فرستنده کواکسی RCA > تلویزیون

اگر جعبه منبع شما خروجی HDMI ندارد، گزینه بعدی استفاده از فرستنده کابل کواکسیال بی سیم RCA است. RCA فید 3 کابلی (قرمز، زرد، سفید) است که ویدئو و صدای دو کاناله را ارائه می دهد.برای این رویکرد، فید تلویزیون شما (کابلی یا ماهواره ای) به ست تاپ باکس شما وصل می شود که خروجی RCA 3 کابلی را دارد. این به یک فرستنده هم محور RCA وصل شده است که به صورت بی سیم فید ویدیو را به گیرنده متصل به تلویزیون شما می فرستد.سیگنال های مادون قرمز از کنترل از راه دور شما باید از طریق یک رله تامین شوند.

گزینه 3: آنتن کواکسیال > جعبه مبدل دیجیتال > فرستنده HDMI > تلویزیون

اگر منبع رسانه شما تلویزیون کابلی یا ماهواره ای نیست، بلکه یک آنتن دیجیتال است، پس این گزینه برای شما مناسب است! در اینجا کابل آنتن خارجی شما به جعبه مبدل دیجیتال وارد می شود. این در اصل به عنوان یک ست تاپ باکس عمل می کند. از آنجا، آن را به یک فرستنده HDMI وصل می کنید که سپس ویدیو و صدا را به تلویزیون شما منتقل می کند.می توانید از هر یک از فرستنده های HDMI که در بالا توضیح داده شد استفاده کنید. در زیر یک جعبه مبدل دیجیتال است که می تواند برای شما کار کند. با این حال، قبل از سفارش مطمئن شوید که آیا شبکه های محلی شما پشتیبانی می شوند یا خیر.

گزینه 4: دوربین امنیتی دیجیتال/DVR Coax > مبدل SDI / HDMI > فرستنده HDMI > تلویزیون

اگر منبع شما تلویزیون نیست، بلکه یک فید دوربین امنیتی است، چند گزینه دیگر دارید. برای سیگنال های دیجیتال می توانید از مبدل SDI/HDMI و سپس یکی از فرستنده های HDMI از بالا استفاده کنید.

گزینه 5: دوربین امنیتی آنالوگ Coax > مبدل BNC/HDMI یا RCA > فرستنده HDMI > تلویزیون

اگر دوربین های امنیتی شما آنالوگ با کابل های کواکسیال هستند، SDI کار نخواهد کرد. شما به یک مبدل BNC به HDMI یا RCA نیاز دارید.

گزینه 6: انتقال بی سیم کواکسیال فقط صدا

در نهایت، اگر فقط به انتقال صدا علاقه دارید، فرستنده بلوتوث Moglor دارای یک ورودی کواکسیال است که می توانید از آن استفاده کنید.تا آنجا که به دوام مربوط می شود، کابل 4K HDMI با سیم مسی 30WG، نایلون ممتاز دو بافته با محافظ قلع سه گانه و کابل های مقاوم در برابر خوردگی با روکش طلا عرضه می شود.

این کابل با نسخه های قبلی کابل HDMI و همچنین کابل های HDMI با سرعت فوق العاده 4K اخیر سازگار است.

مزایای فرستنده کابل کواکسیال بی سیم

تلویزیون در اتاق دیگری یا در فضای باز!دلیل نهایی جستجوی مردم برای فرستنده های کابل کواکسیال بی سیم، اجتناب از نیاز به کابل های جاری در اطراف خانه است.این امکان را به شما می دهد تا به راحتی تلویزیون را در اتاقی دیگر یا حتی در فضای باز، بدون کابل کشی زیاد، راه اندازی کنید.همراه با پشتیبانی از کانال های تلویزیونی، این فرستنده ها از سایر دستگاه های رسانه ای مانند ایکس باکس، پلی استیشن و پروژکتور شما پشتیبانی می کنند.

برد خوب فرستنده کابل کواکسیال بی سیم

برخی از پیشرفته ترین کابل ها در محدوده 10 فوت تا 250 فوت قرار دارند. این بدان معناست که شما می توانید معادل فرستنده کابل کواکسیال را در گاراژ خود داشته باشید و همچنان یک سیگنال پایدار در اتاق خواب خود دریافت کنید.

بدون نیاز به وای فای – سیگنال خود را ایجاد می کند

تصور اشتباهی در میان کاربران دستگاه هایی مانند فرستنده های کابل کواکسیال بی سیم وجود دارد. بسیاری فکر می کنند این نوع کابل برای انتقال سیگنال ها به یک اتصال Wi-Fi پایدار و قوی نیاز دارد.با این حال، هیچ فرستنده ای نیاز به اتصال Wi-Fi اختصاصی ندارد، زیرا آنها با خود ارائه می شوند. به این ترتیب، حتی اگر اینترنت قطع است، می توانید با روشن کردن تلویزیون کابلی معمولی خود، از فیلم های مورد علاقه خود لذت ببرید.

کابل های HDMI/RCA خود را تعویض کنید—بدون درهم ریختگی کابل

استفاده از کابل HDMI/RCA دارای مزایایی است. بزرگترین آنها این است که نیاز به سیم های سخت فیزیکی برای انتقال را از بین می برد.اگر شما از آن دسته افرادی هستید که خانه‌ای مرتب و تمیز را ترجیح می‌دهید، اما حجم عظیم کابل‌ها مدیریت امور را برای شما سخت می‌کند، باید به فرستنده‌ای معادل یک فرستنده کابل کواکسیال بی‌سیم بروید.

انعکاس صفحه از لپ تاپ یا اتصال دوربین های امنیتی

همراه با اتصال تلویزیون خود به کابل، می توانید از فرستنده کابل کواکسیال نیز برای “آینه صفحه” لپ تاپ خود استفاده کنید. اگر فایلی برای اشتراک گذاری با مخاطبان بزرگتر دارید یا یک ضربه نتفلیکس را پخش می کنید، می توانید با استفاده از چنین فرستنده هایی این کار را انجام دهید.

چگونه تلویزیون کابلی را به اتاق دیگری گسترش دهیم؟

راه های زیادی برای افزایش برد تلویزیون کابلی وجود دارد. موثرترین راه استفاده از اسپلیتر است. از جداکننده های کابل می توان برای اجرای چندین تلویزیون در یک خط کابل استفاده کرد. این بدان معنی است که شما نمی توانید دو کانال مختلف را با استفاده از یک تقسیم کننده کابل تماشا کنید.

اما اگر راه‌حل قوی‌تر و جامع‌تری می‌خواهید، باید به جایگزینی معادل فرستنده کابل بی‌سیم کواکسیال فکر کنید.

فرستنده کابل کواکسیال بی سیم چگونه کار می کند؟

یک فرستنده کابل کواکسیال بی سیم از نظر تئوری سیگنال را از کابل به صورت بی سیم منتقل می کند. از آنجایی که آنها وجود ندارند، فرستنده ها و گیرنده های فید ویدیویی مورد استفاده قرار می گیرند.

آنها یک جایگزین بی سیم برای کابل های HDMI سنتی هستند، ناگفته نماند که می توانند ویدیو را از جعبه تنظیم یا کنسول بازی شما به تلویزیون شما منتقل کنند.

برای چه کاری می توانم از فرستنده رسانه بی سیم استفاده کنم؟

فرستنده رسانه بی سیم را می توان با هر نوع تجهیزات رسانه ای که از خروجی آنالوگ یا دیجیتال پشتیبانی می کند استفاده کرد. می‌توانید از آن‌ها برای پخش محتوا از کنسول بازی خود مانند ایکس‌باکس یا پلی‌استیشن استفاده کنید.

علاوه بر این، فرستنده های رسانه ای زیادی در بازار وجود دارد که به کاربر اجازه می دهد دو کانال تلویزیونی مختلف را همزمان در دو تلویزیون مختلف تماشا کند.با تلاش برای یافتن بهترین فرستنده‌های کابل کواکسیال بی‌سیم، در نهایت روش‌هایی را برای انتقال فیدهای ویدئویی و صوتی به‌صورت بی‌سیم به تلویزیون شما ارائه کردیم.اگر با یک فرستنده کابل کواکسیال بی سیم واقعی برای فروش مواجه شدید، لطفاً در نظرات به ما اطلاع دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *