خرید کابل آنتن با کیفیت برای عموم مردم بسیار حیاتی است.آنتن ها از طریق یک کابل کواکسیال به دستگاه (مودم، روتر، تلفن و غیره) متصل می شوند. اغلب،در تولید کابل آنتن به جزئیات توجه نمی شود این امر باعث کاهش یا عدم عملکرد آنتن می شود.شما می توانید برای خرید کابل آنتن به هایپر مارکت سیم جور رفته و از بزرگترین تنوع کابل آنتن بهره ببرید.

خرید کابل آنتن استاندارد خیلی حیاتی است

در صورت استفاده از کابل آنتن اشتباه یا ضعیف، عملکرد به خطر می افتد یا بدتر از آن وجود ندارد.همه کابل‌های آنتن درجاتی از اتلاف واحد دارند که با توجه به نوع کابل و طول آن مشخص می‌شود. به عنوان یک قاعده، هرچه کابل کوتاه تر باشد، سیگنال کمتری از دست می رود.امپدانس نوع کابل نیز مهم است که برای دستگاه های سلولی باید 50 اهم باشد. اهم نام واحدی است که برای نشان دادن مقاومت در کابل استفاده می شود.

هنگامی که کابل یک سیگنال AC مانند سیگنال RF را از دکل تلفن همراه حمل می کند، مقاومت به عنوان امپدانس شناخته می شود. اگر برای مثال از کابل 75 اهم استفاده شود (که برای آنتن های تلویزیون و ماهواره رایج است)، عدم تطابق عملکرد را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

نکته اصلی این است که ما نمی توانیم از این واقعیت فرار کنیم که بیشتر آنتن ها به کابل نیاز دارند تا بتوان آنها را در مکان های مناسبی که سیگنال وجود دارد نصب کرد.بنابراین، ایده این است که مطمئن شوید از یک کابل با کیفیت خوب استفاده می شود و نوع کابل می تواند طول و امپدانس مورد نیاز را بدون از دست دادن سیگنال زیاد تحمل کند.

نوع و طول کابل آنتن ما با بهره و کاربرد آنتن مطابقت دارد و بین عملکرد و راحتی تعادل ایجاد می کند. در اینجا جدولی وجود دارد که انواع کابل و مشخصات تلفات را نشان می دهد. توجه داشته باشید که از دست دادن سیگنال نشان داده شده در اینجا بر اساس 900 مگاهرتز است. اگر فرکانس‌هایی مانند 1800، 2100، 2300 و 2600 مگاهرتز را هدف قرار می‌دهید، آنتن با بهره بالاتر و کابل LMR400 را توصیه می‌کنیم.

قبل از اینکه بتوانید هر چیزی را در تلویزیون HD خود تماشا کنید، باید سیگنال تلویزیون را به تلویزیون خود وارد کنید. رایج ترین راه از طریق آنتن یا جعبه کابل است. از آنجایی که اکثر ایستگاه‌های تلویزیونی روی آنتن با سیگنال HD پخش می‌شوند، می‌توانید نسخه‌های با کیفیت بالا از اکثر برنامه‌های شبکه را با استفاده از یک آنتن گوش خرگوش – اگر در شهر یا منطقه شهری زندگی می‌کنید، دریافت کنید.

اولین قدم برای اتصال آنتن

یافتن پورت ورودی تلویزیون HD است. به دنبال ورودی VHF/UHF باشید. معمولاً در کنار یا پشت تلویزیون HD شما قرار دارد. آنتن شما با یک کابل متصل می شود – دارای یک اتصال F است. این قطعه انتهایی است و اگر تا به حال یک خط کابلی را به تلویزیون وصل کرده باشید، به نظر می رسد کانکتوری که احتمالاً با آن آشنا هستید. پیچ روی کانکتور ممکن است برای چند دور اول کمی چالش برانگیز باشد. پس از راه اندازی، به راحتی پیچ می شود.

اگر مشترک یک سرویس تلویزیون کابلی یا ماهواره ای هستید، کانال های HD و غیر HD شما احتمالاً از گیرنده ای می آیند که به تلویزیون HD خود وصل می کنید. بیشتر اوقات شما آن را مستقیماً از ارائه دهنده خدمات خود خریداری یا اجاره می کنید. شما چند گزینه برای نحوه اتصال این گیرنده دارید.

اولین مرحله اتصال جعبه به کابل است. سیگنال تلویزیون را به خانه شما می آورد. شما باید یک کابل با کانکتور RF در انتهای آن داشته باشید که شبیه کابلی باشد که برای آنتن استفاده کرده اید. آن را به جعبه در ورودی با برچسب جک وصل کنید.

اکنون چند گزینه برای اتصال جعبه خود به تلویزیون HD دارید. ساده ترین آنها از کابل RF دوم استفاده می کند. به سادگی کابل را به جک خروجی گیرنده و جک ورودی تلویزیون خود وصل کنید. این کانکتور سیگنال های صوتی و تصویری را به مجموعه شما ارسال می کند. باز هم، شما باید تمام جک های ورودی تلویزیون خود را در پشت دستگاه پیدا کنید.

هنگام نصب کابل آنتن توجه داشت که طول آن نباید از ۱۵ متر بیشتر باشد زیرا بر حسب طول ، هر چه بیشتر باشد افت سیگنال بیشتری خواهد داشتالبته این مسئله به طول جنس و قیمت کابل آنتن هم بستگی دارد و اگر نیاز به طول بیشتری هست باید از کابلهای آنتن 4.5C استفاده کرد.